Katlanan Kartlar

297.50 TL

Dosya seçin veya buraya sürükleyin.

Katlanan Kartlar

 

Kartlar çeşitli amaçlar için kullanılan malzemelerdir. Davetiyeler ya da özel günlerde hatırlanan dostlar için bu kartlardan yararlanılır. Birçok etkinlik sırasında davetiye adı verilen ürünlere gereksinim duyulur. Katlanan kartlar da bu tür ürünlerden biridir.

 

Misafirlerin etkinliğin günü ve saati konusunda bilgilendirilmesi gerekli hale gelir. Bu durumda da kişi ya da kurumların davetle ilgili bilgilerin yer aldığı davetiyeler aracılığı ile misafirleri haberdar etmesi zorunlu olur. Kart tasarımları sırasında ise kişisel zevklere ve tasarım unsurlarına bağlı olarak pek çok seçenek üretilmesi mümkün olur.

 

Katlanır Kartların Tasarımında Dikkat Edilenler

 

Katlanır kartlar matbaalar aracılığı ile basılan ürünlerdir. Bu basım işlemi sırasında ise çeşitli malzemelerden üretim yapılabilmektedir. Kişiselleştirilmesi de mümkün olan bu kartların çeşitli amaçlar için kullanıldığı görülür. Katlanır kartların tasarımlarında dikkat edilmesi gerekenler olurken bu kartlar kurumsal amaçlarla da gönderilebilir. Kurumların çeşitli özel günlerde ya da davetlerde bu kartlardan yararlandığı görülmektedir.

 

Bunun yanı sıra kişisel olarak da çeşitli davetler için ya da arkadaşlara gönderilebilecek ürünler arasında yer alması bu kartların önemli bir özelliği olurken firmalar açısından reklam yapmaya da hizmet eder.

 

Katlanır kartlar işletmeler tarafından gönderildiğinde firmanın ismini bilinir hale getirir. Reklam araçları arasında yer alması işletmenin tanıtımında etkin bir görev üstlenmesine yol açar. Bu sebeple de firmaların tanıtımlarında kullanılır.

 

Bu tür malzemeler işletmelerle müşterileri arasında ya da hedef kitleye yönelik olarak bir bağ kurmasına yol açar. Bu bağ sayesinde işletme kendisini tanıtma şansı yakalar. Firmaya kurumsal kimlik kazandırma noktasında da işe yarar araçlar arasında yer alırlar.

 

l Tasarım süreçlerinde ise dikkat edilmesi gerekenler olurken öncelikle doğru kâğıdın seçilmesi gerekir.

l Bunun yanı sıra yaratıcı bir çabayla tasarlanmaları önemlidir.

l Tasarımlarında hayal gücünden yararlanılması özgün ürünlerin ortaya çıkarılmasına yarar. Bu sayede firma ya da şahıs adına basılmış olsa dahi itibar artışı sağlar.

l Kişiselleştirildiklerinde bireyleri yansıtabilmeleri açısından önemli bir malzemedirler.

l Bu kartlar görsel unsurlarla da desteklenebilir.

l Bu kartların önemli bir özelliği de üzerine yazı yazılabilir olmasıdır. Bundan dolayı da kartın içerisine istenilen notların yerleştirilmesi de söz konusudur.

l Kartlar özel günlerin hatırlanması için kullanılacağı zaman bu günlere özel olarak da tasarlanabilir.

l Kart tasarımı yapılırken birçok şablon kullanılabileceği gibi fotoğraflardan da yararlanılabilir.

l Tasarımlarda kişisel ya da kurumsal taleplerin uygulanabilir olması bu kartların kullanım alanlarını da çeşitlendirmektedir.

Katlanır kart olarak adlandırılan ürünlerin hem davetler için hem de özel günlerin hatırlanmasında kullanıldığı görülür. Firmalar tarafından tercih edileceği zaman üzerine işletme ile ilgili bilgilerin yazılması onun bir reklam aracına dönüşmesine yol açar.

 

Bu sayede de firma göz önünde bulunur ve hatırlanması da kolay hale gelir. Müşteriler açısından da göz alıcı ve sıra dışı bir tasarım yapılarak hoş bir hatıraya dönüşmesi sağlanabilir.

 

* Zorunlu sahalar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu