Alt Kategoriler


Basyolla

Kuşe Sticker

Başlangıç Fiyatı 38.36 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,06TL

Kuşe Sticker Etiket bir ürünün tanıtımında kullanılan, ürün hakkında bilgileri içeren ve çoğu zaman markanın görseli de içeren kendinden yapışkanlı ürünlerdir. Satışı yapılan ..

Basyolla

Şeffaf Sticker Etiket

Başlangıç Fiyatı 43.95 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,06TL

Şeffaf sticker adı verilen, şeffaf malzeme üzerine baskı yapılması şeklinde tasarlanıp üretilmiş olan etiketler, hem şık hem de kullanışlıdır. Bu tür ürünlerin şeffaf yapısı, min..

Basyolla

Opak Etiket/Sticker

Başlangıç Fiyatı 42.14 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,06TL

Opak etiket, sağlamlığı ve şık duruşu ile bilinen, bu sebeple de sık tercih edilen bir etiket türüdür. Esnek bir malzemeden üretilmiş olması sebebi ile kolay kolay yırtılmaz ve u..

Basyolla

Karton Etiket

Başlangıç Fiyatı 45.68 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,15TL

Karton etiketler, günlük yaşamda, hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu tür ürünler, ürün bilgilerini içerir ve bir ip yardımı il..

Basyolla

Kraft Etiket

Başlangıç Fiyatı 37.66 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,19TL

..

Basyolla

Metal Etiket

Başlangıç Fiyatı 80.49 TL / 25 Ad. Vergiler Hariç: 1,50TL

Metal etiketler, UV baskı teknolojisinden faydalanarak tasarlanan, özel nitelikli ve benzersiz ürünlerdir. Metal levha üzerine yapılan baskı, hem göz alıcı bir görünüme sahip olu..

Basyolla

Kraft Sticker Etiket

Başlangıç Fiyatı 45.68 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,08TL

Kraft Sticker malzeme üzerine baskı yapılarak üretilir.Kullanım kolaylığı, geniş kullanım alanı ve şıklığı, etiketleri sık sık görmemizi sağlıyor. Rengi, dokusu ve tarzı ile kraf..

Basyolla

Metalize Sticker Etiket

Başlangıç Fiyatı 46.86 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,18TL

Arkası yapışkanlı metalize kağıda CMYK + W baskıyla üretilen Metalize Etiketler, özellikle malzemesinin yapısı gereği sahip olduğu dikkat çekicilikle tercih ediliyor. Metalize doku..

Basyolla

Çift Taraflı Sticker Etiket

Başlangıç Fiyatı 49.22 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,10TL

Önce tasarımınız ters bir şekilde basılır, ardından tam zemin beyaz baskı atılır ve arka taraf tasarımı beyazın üzerine düz olarak basılır. Böylece cama yapıştırılan etiketin her i..

Basyolla

Beyazlı Ters Baskı Sticker (Cam Etiketi)

Başlangıç Fiyatı 45.68 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,08TL

Beyazlı ters baskı sticker etiketler, şeffaf bir malzeme üzerine çalışılan, özel baskı yöntemleri sayesinde cam üzerine uygulandığında çift taraflı görüntü sağlayan ürünlerdir. Y..

Basyolla

1. Hamur Sticker Etiket

Başlangıç Fiyatı 39.80 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,06TL

1. Hamur sticker etiket, basit bir tanımlama ile piyasada bilinen fotokopi kağıdının arka yüzeyinin yapışkanlı olan halidir. Ancak benzer nitelikli ürünlerden farklı olarak, 1. H..

Basyolla

Nonperm (Az yapışkanlı) Sticker

Başlangıç Fiyatı 37.18 TL / 100 Ad. Vergiler Hariç: 0,06TL

Non-permanent sticker, az yapışkanlı bir sticker türüdür ve bu sebeple de geniş bir kullanım alanından söz edilebilir. Pek çok farklı boyutta ve şekilde tasarlanabilen nonperm et..

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 13 (2 Sayfa)

Etiket/Sticker

Etiket baskı kategorimizde yapışkanlı etiket (sticker) ve karton etiket olarak iki alt ürün kategorisi vardır. 
Sticker Baskı Nedir?

Sticker baskı, firmalar tarafından tercih edilen reklam amaçlı kullanılan ürünlerdir. Genellikle gazete ve dergi promosyonları için reklam amaçlı sticker dağıtılarak kullanılabilir. Çıkartma olarak da verilen stickerlar promosyon niteliğinde kullanıldığı için baskı yapılırken bu baz alınarak yapılır. Görsel içeriklere ve daha çok akılda kalıcı olması nedeniyle sticker baskıları büyük önem taşır. Birçok farklı zemin üzerinde kullanılabilirler. Ahşap, cam metal gibi birçok alanda kullanılırlar. Dikkat çekici bir durumda veya bir alanı belirtmek istenildiğinde reklam niteliğinde işlevsel olabilirler. Birçok kesime hitap eden stickerlar baskı çeşitleri kırtasiye alanlarında da kullanılır.

Sticker Etiket Kullanımı

Günlük hayatımızda birçok alanda bu görseller karşımıza çıkabilir. Akılda kalması için sticker etiket baskı kalitesi önemlidir. Uzun süre yapışkanlı olması üretilen stickerın iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Suya ve ısıya dayanıklı olarak üretilen sticker baskıları tercihen daha iyi olacaktır. Kullanılan bu ürünlerde hedef, firmanın dikkat çekmesidir. Uzun süre kalıcılık sağlaması firma açısından büyük önem taşır. İnsanların zihninde kalabilecek kaliteli ve anlaşılır olması başarılı sonuçlar çıkaracaktır. Doğru bir tasarım ve doğru teknikler kullanılarak üretilen sticker etiket kalitesinin iyi olması gerekir. Renkli olarak da üretilen stickerlar daha iyi bir sonuç elde etmek için bilir kişilerle düzgün bir şekilde hazırlanması gerekir. Tasarımı oluştururken renk ve yazıya dikkat edilmesi dış etkenlere karşı dayanıklılığı iyi bir reklam sunmak için doğru bilgileri verilmesi firma için daha etkili sonuçlar oluşturacaktır.

Etiket Baskı Nedir?

Etiket baskı kuşe kâğıda baskılanan, arka kısmında yapışkanı olan kağıtlardır. Genellikle firmaya ait bilgiler barındıran bu etiketleri aynı zamanda iletişim bilgilerinde yer aldığı reklam aracı olarak nitelendirebiliriz. Birçok üründe etiket baskı kullanılması zorunludur. Gıda sektöründe, giyim sektörüne, kimyasal ürünler üzerine ve birçok alanda kullanılırlar. Çoğu firma ise reklam nitelikli olarak etiket baskı yaptırabilirler. Ürünlerin üretildiği tarih ve bilgilerin yer aldığı markanın iletişim bilgilerinin bulunduğu yapışkanlı ve baskılı bu ürünler birçok çeşidi ve farklı alanlarda kullanımı mevcuttur. Reklam için üretilenler de üretim tarihleri ve firma adı gibi birçok bilgi bulunur. Çoğu alanda kullanılan bu etiketler farklı kategorilere ayrılırlar. Plastik bazlı, selüloz bazlı etiketler olarak farklı türleri bulunmaktadır.

Polipropilen etiket opak: Plastik bazlı olarak adlandırdığımız etiket grubu arasında yer alır. Isıya neme ve ışığa dayanıklı bir yapısı vardır kolay kolay yırtılmayan ve dış etkenlere karşı dayanıklılık gösteren türdedir.

Şeffaf etiket: Alttaki yüzeyin görünmesini sağlamak için üretilen bir üründür. Aynı şekilde suya da dayanıklı etiket grubunda yer alır. Kozmetik sektörde yaygınca kullanılır.

Poliart etiket: Plastik olarak üretilen etiketlerdir. Kolay kolay aşınmayan ve deforme olmayan bir materyale sahiptir. Genel olarak demir çelik sektöründe ve boru firmalarında kullanılır.

Cam etiketi: Cam gibi düz yüzeylere yapıştırılan plastik bazlı etiket grubu arasında yer alır. Yüzeye iyi bir yapışma sağlayan ve iz bırakmayan yapıda üretilir.

Kuşe etiket: Yüzeyi parlak ve mat şeklinde üretilen pürüzsüz baskıda bir üründür. Suya ve sürtünmeye karşı dayanıklılık gösterir. Bu tip etiketler her sektörde kullanılır.

Çift katlı etiket: Üç katman halinde üretilen bu etiket çeşidi yüzey olarak pürüzsüz ve parlak görünümlüdür. Üst kısmında ve alt tarafında yapışkanlı kâğıt vardır. Genel olarak kozmetik ve ilaç sektöründe yaygın olarak kullanılırlar.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok etiket çeşidi mevcuttur. Firmaların tercih ettiği ve artık kullanılması zorunlu hale gelen bu etiketler reklam amaçlı olarak da kullanılırlar. Gelişen teknoloji ile farklı tasarımlarla da üretilebilen bu etiketleri grafik tasarımı olan ilgili kişilerle konuşarak yaptırabilir marka için farklı görseller oluşturabilirsiniz. 

Etiket Baskı Kalitesi

Etiket baskı oluştururken, etkileyici ve görsel anlamda renk ve yazı tasarımlarını öne çıkarmak daha akılda kalıcı olacağı için esnek fikirleri kullanmak gerekir. Bu bağlamda tasarım aşamasının önemi unutulmamalıdır. Tasarım aşaması dikkat çekici olması devamı açısından önemlidir. Metin ve logo hazırlarken ölçüyü orantılı kullanmak tasarımda önem teşkil eder. Tasarlarken kullanılan fontlar sade bir şekilde hazırlanmalıdır. Etiket baskı, aynı zamanda dikkat çekici de olmalıdır. Çok fazla göz yoran fontlar tercih edilmemelidir. Reklam amaçlı yönetiliyorsa sticker üzerinde şirket adı olması gerekir. Etiket baskı sticker ürünleri firmaları iyi bir şekilde yansıtmak ve müşterilerinin dikkatini çekmek için kullanılan faydalı ürünlerdir. Kaliteli ve dayanıklı bir tasarım oluşturmak için avantajlı seçeneklerden bizimle iletişime geçerek faydalanabilirsiniz.