• T-shirt

T-shirt

1,829.00 TL

Dosya seçin veya buraya sürükleyin.

 Tshirt Baskı

 

Tshirt olarak adlandırılan giysiler hem kurumsal hem de bireysel kullanıcıların tercih edebileceği baskı teknikleri ile daha özel hale getirilebilir. İşletmelerin çeşitli etkinlikler sırasında çalışanları için bastırabileceği bu ürünler sayesinde firma kurumsal bir kimlik taşır. Tshirt baskı ayrıca kişisel olarak da hediye edilebilecek bir üründür.

 

Bu tür hediyeler kişiye özel hale gelebildikleri için değerlidir. Tshirt baskı yapılarak bireysel zevklerin yansıtılması mümkün olurken aynı zamanda insanlar bu tür giysilerin içerisinde kendilerini daha mutlu hissedebilir.

 

Tshirt Baskı Teknikleri

 

Matbaalarda uygulanan baskı yöntemleri gelişen teknolojilerle birlikte ilerleme kaydetmiş durumdadır. Bu yöntemler sayesinde tshirt ya da kupa gibi birçok ürün üzerine yazılı ya da görsel unsurlar transfer edilebilir. Tshirt baskı teknikleri araştırılır.

 

İstenilen tasarımların yapılabilmesi mümkün olurken bu ürünler sayesinde kişisel zevklerin dışarı yansıması söz konusu olur. Baskı teknikleri arasında yer alan dijital baskı ve transfer baskı en çok tercih edilen yöntemdir.

 

Özellikle dijital baskının her tür kumaş için uygun bir seçenek olması yaygın bir kullanım alanı bulmasına yol açmaktadır. Transfer baskı da aynı şekilde dijital baskı gibi tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

 

Bu uygulamaların dışında emprime baskı, süblime baskı, flok baskı ve pistole baskı gibi uygulamalardan da söz etmek yerinde olur.

 

Dijital baskının birçok avantajı söz konusu olurken pratik ve hızlı olması nedeni ile de tercih edilir. Kısa sürede uygulanabilen bu yöntem sayesinde istenilen sonuçların elde edilmesi mümkün olur. Bunun yanı sıra transfer baskı uygulaması söz konusu olduğunda sıcak kuru baskı olarak adlandırılan bu metot hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir.

 

Transfer baskı uygulaması sırasında boya ısı ile buharlaştırılarak tshirt üzerine transfer edilir. Transfer baskı da pratik bir uygulama olurken kalıcılığı yönünden de etkileyici sonuçlar elde etmeye fırsat yaratır.

 

Baskı teknikleri söz konusu olduğunda dijital baskı ya da transfer baskı dışında da seçenekler bulunur. Bunlardan biri de süblime baskı olarak adlandırılan yöntemdir. Transfer baskıya benzer özellikler göstermesi bu tekniğe ait bilinen bir özelliktir. Desenin kâğıda işlendiği bu metotta yine yüksek ısı sayesinde desenin kumaşa aktarılması işlemi uygulanır.

 

Pistole baskı tekniğinde boya püskürtme işlemi uygulanır. Bu işlemler yapılırken hava tabancalarından yararlanılmaktadır. Genellikle her kumaş için uygun olan bu tekniğin seri üretim sırasında sorun çıkardığı görülür. Ayrıca zor bir baskı tekniği olması nedeni ile çok sık tercih edilmez.

 

Emprime baskı denilen teknikte kalıp çıkarılarak çalışılırken baskıda kullanılacak zemin rengine dikkat edilmesi gerekir. Diğer yöntemlere göre biraz daha karmaşık olan bu uygulamada tasarım süreci de oldukça önemlidir

 

Flok baskıda ise lif parçalarından yararlanılır. Desene göre lif parçaları kumaş üzerine yapıştırılır. Bu tekniğin uygulanması oldukça zordur. Bu nedenle de tercih edilmez.

 

* Zorunlu sahalar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu