• Sweatshirt / Hoodie

Sweatshirt / Hoodie

Tahmini Gönderim Tarihi: 04.10.2023

1,217.31 TL

Sweatshirt Baskı

 

Kişisel ya da kurumsal gereksinimler doğrultusunda çeşitli ürünlerin üzerine baskı teknikleri kullanılarak istenilen görsel ya da yazılı unsurların basılması mümkündür. Sweatshirt baskı da bu uygulamalar sırasında elde edilir.

 

Kumaş üzerine baskı tekniklerinden söz edileceği zaman teknolojik gelişmelerle birlikte her geçen gün yeniliklerden yararlanmak mümkün olur. Swetshirt baskı tercih edileceği zaman bu kişiselleştirilmiş bir hediye olabileceği gibi işletmelerin kurumsal yapısını temsil etmesi açısından da kullanılabilir.

 

Sweatshirt Baskı Nerelerde Kullanılır?

 

Kişiler sevdiklerine hediye verecekleri zaman onun özel bir anlam ifade etmesini isteyebilir. Bu durumda da kişiselleştirilmiş hediyelere gereksinim duyulur. Sweatshirt baskı neden gerekli olur? Dendiğinde bunun kişisel ya da kurumsal anlamda bir ihtiyaç olmasından söz edilebilir.

 

Özellikle hizmet sektörü içerisinde yer alan işletmeler söz konusu olduğunda bu tür ihtiyaçlar daha da artar. Şirket içi etkinliklerde daha sık kullanılan baskılı sweatshirt ya da tişörtler hem işletmenin reklamını yapar hem de ona kurumsal bir kimlik kazandırma görevini üstlenir.

 

Bunun yanı sıra bireysel kullanıcılarda kendi tasarımlarını üzerinde taşıma isteği de bu tür ürünlerin tercih edilmesinde etkili olabilir.

 

Sevdiklerine özel bir hediye vermek isteyenler açısından da baskılı tişörtler ve sweatshirtler iyi bir seçenektir. Baskılı sweatshirtler matbaalar aracılığı ile dijital baskı teknikleri kullanılarak üretilebilirken bu süreçte istenilen tasarımların uygulanması mümkün olur.

 

Yazılı ya da görsel unsurların kullanılabildiği bu tür giysilerde ön ya da arka yüze baskı yapılabilir. Bunun yanı sıra arka ve ön yüze aynı anda baskı uygulanması da mümkün olurken bu seçim kişisel bir tercihtir.

 

Sweatshirt olarak adlandırılan giysilerin üzerine yazı yazmak da mümkün olurken çeşitli sloganları kullanmak da tercihlere bağlı olarak değişir. İnsanların genellikle yazılı baskı ürünleri tercih ettikleri görülürken bu sloganların onları ifade etmesi kendilerini bu giysilerin içinde rahat hissetmelerine olanak tanır.

 

Bu sebeplerle de genellikle yazılı sweatshirtler tercih edilir. Baskı yöntemlerinin kullanılması gelişen teknolojiler sayesinde olurken dijital baskı teknikleri sayesinde birçok ürün üzerine baskı işlemi uygulamak mümkün olur.

 

Bu tür ürünler arasında sweatshirtler, tişörtler, kupa bardaklar ya da daha birçok seçenek yer alır. Baskılı ürünler hem reklam amacı ile hem de kullanım için üretilebilir. İşletmelerin tanıtımı için kullanılacağı zaman firmayı ilgilendiren bilgiler basılırken bu sayede onun reklamı da yapılmış olur.

 

Baskı Teknikleri Nelerdir?

 

Sweatshirtler üzerine baskı yapılarak birçok modelde ürün elde etmek mümkün olurken baskı teknikleri nelerdir? Sualinin yanıtı da merak edilir. Çeşitli baskı teknikleri kullanılarak sweatshirtler üzerine istenilen detayların basılması mümkün olurken bunlar arasında yer alan bazı yöntemler aşağıdaki gibidir:

 

l Dijital baskı

l Transfer baskı

l Süblime baskı

l Emprime baskı

l Pistole baskı

l Flok baskı

Bu yöntemler arasında en sık tercih edilen ise dijital baskıdır. Bunun yanı sıra transfer baskı da genellikle kullanılır. Dijital baskıda her tür kumaşa rahatlıkla uygulanabilir olma özelliği bulunur. Bundan dolayı da sıklıkla dijital baskıdan yaralanılır.

 

* Zorunlu sahalar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu