• Duyuru Kartı

Duyuru Kartı

297.50 TL

Dosya seçin veya buraya sürükleyin.

Duyuru Kartı

 

Dijital uygulamaların gelişmesi günümüzde matbaacılık hizmetlerinin de çeşitlenmesine yol açmaktadır. Bu çalışmalar arasında yer alan duyuru kartı da kişi ya da kurumların kullanabileceği ürünler arasında yer alır.

 

Matbaalar şirketlerin ya da bireysel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama kapasitesinde olan kuruluşlardır. Birçok ürünün buralarda basılabilir olması özellikle işletmelere reklam yapma kolaylığı sağlar.

 

 

Bu ürünler özellikle işletmeler açısından hem işlevseldirler hem de reklam yapma amacına da hizmet ederler. Bu sayede firma daima akılda kalır ve ihtiyaç duyulması durumunda da ilk akla gelen isim olabilir. Bundan dolayı önemli bir reklam malzemesi olarak düşünülen matbaa ürünlerine ilgi büyük olur.

 

Matbaalarda basılan ürünlerin birçok amaç için kullanıldığı görülür. Kartvizitler kullanılacağı zaman kişi ya da kurumların temsil edildiği bir kimlik kartı gibi düşünülmesi uygun olur. Bu kartlar üzerinde yer alan bilgiler müşteri ile iletişim kurmayı kolaylaştırırken bilgilerin eksiksiz ve tam olması önemlidir.

 

Bunun gibi el ilanları firmaların ürünleri hakkında ve kampanyaları ile ilgili olarak hedef kitle ya da potansiyel müşterilerini bilgilendirmeye yarar. Firma kısa yoldan ve düşük maliyetle reklam yapmış olur.

 

Etiketler de işletmelerin önemli reklam malzemeleri arasında yer alırken onların itibarını temsil etmesi açısından da önemlidir. Aynı zamanda da işlevsel yanları ile müşterileri ürünler hakkında bilgilendirirler.

 

Broşürler, afişler ya da farklı basılı malzemeler ürün ya da hizmetler hakkında bilgi vermeye yararlar. Bu tür malzemeler görsel anlamda da müşterileri etkileme gücüne sahip olurken matbaalarda bireysel müşteriler için de çeşitli ürünler basılır. Bu tür ürünler kişisel olarak düşünülmüş çeşitli hediyelere dönüşebilir.

 

Tişört, bardak, yastık ya da farklı malzemeler üzerine yapılan baskılarla elde edilebilecek birçok ürün bulunur. Bu tür armağanlar özel günlerde ya da etkinliklerde dağıtılabilir, hediye edilebilir. Tüm bu malzemelerin belli bir amaca hizmet ettiği görülürken matbaalardan elde edilecek ürün çeşidi oldukça fazladır.

 

Duyuru kartı olarak adlandırılan kartlar da hem dekoratif hem de bilgilendirici yanları ile öne çıkar. Bu kartların basım aşamalarında da bazı tasarım kaidelerine göre hareket edilir. Öncelikle kartlar üzerinde yer alacak bilgilerin eksiksiz ve tam olması gerekir.

 

Ayrıca bilgilerin güncel olması ve özgün bir tasarım sonucunda üretilmesi dikkat çekmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra basılacak malzeme seçimi sırasında da ihtiyaçlara uygun ürünler tercih edilmelidir.

 

Bunun için grafik tasarımcılardan yardım almak profesyonel bir tasarım süreci yaşamak açısından gerekli olabilmektedir. Duyuru kartların tasarlanmasında hayal gücünden yararlanmak özgün ürünler ortaya konmasına yardımcı olurken bu sayede de rakiplerden bir adım öne çıkılmış olur.

 

Duyuru kart hazırlanırken görsel malzemelerden yararlanılacaksa bunların yüksek çözünürlüklü olmasına da ayrıca dikkat edilmesi gerekir. Bundan dolayı da tasarım süreçlerinde ayrıntılı ve titiz bir çalışmaya gerek duyulur.

 

* Zorunlu sahalar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu